Ádi

23.1. 2013

Ádi se 20. 1. 2014 stal chovným psem!!!!! Máme za sebou všechna vyšetření i "popisku" a Ádí se konečně zařadil mezi chovné jedince a je tedy vhodný ženich pro potenciální nevěsty :-). Výsledky vyšetření: CCL, PPL clear, HD A/A. Vyšetření očí: 22.11. 2013

V létě jsme s Ádím a Dorjee nacestovali spoustu kilometru a Ádi se tak jako jeden z mála tibeťáků podíval do zemí jako je Bosna, nebo Albánie.Na podzim pak absolvoval výstavu v Praze kde získal Res. CAC - Posudek

obrázek

Adi Kaba Khyi je mladý tibeťák, prvorozenec z prvního vrhu :-).Původně jsem si žádné stěně nechávat nechtěla, ale osud tomu tak chtěl a díky težké rodinné situaci nové paničky skončil po 2 týdnech opět u nás...a tak se musel účastnit rodinné dovolené a po návratu bylo jasno :-) dnes je to náš rarášek a miláček. Nejradši dovádí s Dorjee, tvoří spolu kouzelnou dvojku při honičkách a rvačkách.

obrázek

26.6. 2013 Ádí oslavil první rok a vyrostl z něho krásný mladý pes. Jelikož je to opravdu fešák a lidé nám ho chválí, pokračovali jsme ve výstavní kariéře. Na Klubové výstavě v Lanškrouně se nám podařilo získat třetí CAJC a splnit tak podmínky pro udělení titulu Český junior šampion!!!!! Zároveň se stal Klubovým vítěžem mladých :-) Ádí výstavy miluje, bere je hlavně jako skvělé místo, kde je hromada fenek :-). V případě, že jde v kruhu se psy, zvládá se pěkně předvést. Ovšem s fenečkou je to marné, nezajímá ho sebelepší pamlsek, když za ním jde přeci ta fešanda :-).

obrázek

No a jelikož ještě nemá 15 měsíců pro zařazení mezi dospělé psy, dáme si ve výstavní kariéře delší přestávku budeme se raději věnovat lítání po horách, jak se na správného tibeťáka sluší a patří :-). Zvládá již základy lezení (žebřík mu nedělá problémy nahoru i dolů a sníh miluje stejně jako jeho maminka.)

obrázek obrázek

30. 1. 2013 Pomalu nám roste v krásného tibeťáka a tak jsme s ním zkusili i první výstavu - panu rozhodčímu se líbil, získali jsme VN1 a zkusili jsme se dokonce i projít po záverečném kruhu :-). A tak zkusíme i další výstavu, po tatínkovi Tačim zdědil moc krásnou srst a po mamince ladný pohyb a šikovnost :-)

obrázek

obrázek

Zatím teda nezvládá žebříky tak ladně jako jeho maminka, věřím však, že jí půjde v patách, ikdyž přeci jen o něco klidněji, pánečci jsou totiž moji rodiče, a tak 4tisícovky asi padat nebudou :-)

obrázek

Zde naleznete další foto

Ádi Kaba Khyi

Základní informace

Jméno: Ádi Kaba Khyi

Datum narození:18. 4. 2012

Barva: black and tan, s bílíma packama, náprsenkou a špičkou ocásku :-)

Váha: 11 kg

Oblíbené jídlo: maso, a jiné dobroty

Oblíbená hračka: Dorjee :-)

Testy:CCL clear, PPL clear, HD A/A

Vyšetření očí:22. 11. 2013

Rodokmen:(pro zvětšení klikni na obrázek)

obrázek