Dor-jee se představuje

6.9.2013

Panička mě požádala abych o sobě řekla pár slov, tak jsem jí slíbila, že za kus šunky jí teda povím, co o mě napsat. No a jelikož jsem tu šunku už dostala, nezbývá než začít, haf! Moje jméno pochází z tibetštiny a znamená kulový blesk. Když se tak zamyslím, panička vybrala asi správně, protože neustále někde poletuju a něco honím (nejradši moje psí a kočičí kamarády) a vypadám u toho jako blesková chlupatá koule :-). S pejsky si tedy hraju ráda, zato ty kočky se mnou nechcou nikdy spolupracovat :( Pokaždé když se Rozárka (naše kočička) mazlí s paničkou, štekám na ni, ať si jde radši hrát a ona jen prská. Divní to tvorové, no uznejte.

obrázek obrázek

obrázek

Kromě psí hry mám ráda vycházky se svojí paničkou,hraní si s Ádím, papání dobrot a šplhání do horských výšin.

obrázek

V horách, tam se mě moc líbí. Je tam spousta roztodivných zvířa no a hlavně ta volnost. Žádné auta, vodítka, ploty a nečeká mě žádné čekání na paničku mezi čtyřmi zdmi, než se vrátí domů.

obrázek

Taky se mě líbí, že je tam spousta chladných potoků no a hlavně sníh. Ten miluju! Skvělá zábavná vec, dá se v něm lítat, válet sudy a dokonce i sáňkovat po bříšku. Tomu se vždycky směje moje panička, akorát se to již dlouho marně snaží zachytit foťákem, no copak to budu dělat na povel?!

obrázekobrázek

Další oblíbenou činností je jídlo, ne že bych byla "pažravá" moc toho nesním a to se pak panička vzteká nad tím, že odmítám jíst staré granule, zato když přinese nějakou novinku, to si nechám líbit. Ideální by bylo, každý den dostávat jiný druh granulí. No ale nezbývá mi než smířit se s tím, že občas do těch starých dostanu kus šunky nebo žloutek. Jednu vlastnost si ale panička chválí a to že vím, kdy už jsem papala dost a tak pokud jsem přejezená, klidně v misce nechám i nejvoňavější masíčko na pozděj. Co se týče poslušnosti, prej sem napůl kočka, no takový kec. Sice nad paniččinýma příkazama trochu rozmýšlím, nakonec je však splním, a to je přeci jedno, že to není hned, ne? Musím si nechat něco ze své osobité, okouzlující a lehce samostatné povahy. Zato šikovná sem prý taky jako kočka a to už je zase naopak pochvala. Tak ještě aby ne, občas za těma našema vylezu i na strom nebo po žebříku na střechu. V horách se pak často paničce směju že je pomalá, utíkám jí napřed a odpočívám někde ve stínu, než za mnou dosupí. Pravda, na žebříku jí to jde sice líp, zato na sněhu se směju. Zatímco ona nosí jakási podivná železa, prej mačky a cepín, já mám svoje vytuňený drápky!

obrázek

Po takovém výkonu se pak ráda vracím z cest domů, kde na mě čeká pelech plný hraček a hlavně měkká postel, z které se již dlouho snažím marně vystrnadit paničku...Stačí když s ní na cestách obývám jeden spacák, prej abych ji v noci zahřívala.

obrázek

Základní info

Jméno: Telephelyi Bitang Evelin (Dor-jee)

Datum narození: 17. 11. 2009

Barva: tmavší sobolí s bílou packou a náprsenkou :-)

Váha: 11 kg

Oblíbené jídlo: jakkékoliv maso

Oblíbená hračka: tygřík, tenisák, krysák no a odšpuntovávání flašek miluju nejvíc :-) to je pak řevu, když panička na nějaký ten vršek od flašky šlápne :-D stejně ale neodolá a dá mi zas nějakou tu petláhev znovu

Rodokmen:(pro zvětšení klikni na obrázek)

obrázek