Ultrazvuk

20.2. Ultrazvuk nám potvrdil, že Dorjee čeká prcky! Nyní jen nezbývá, než držet palce, a poctivě se o naši nastávající maminku starat.

sweet couple

Štěňátka

2.2. 2017

Na konci ledna jsme se s Dorjee vydali do Slovinska za ženichem!!

Jako krycího pejska jsem vybrala sympatického Gjana - Snying Rje Che Ba Gya Nyes.

Zaujal mě jednak svým aktivním životem - též doprovází své majitele na horské tůry a jednak svým rodokmenem - jeho dědeček Gyantso pochází přímo z Tibetu.

Více info viz Štěňátka

sweet couple

Francie, Španělsko 2014

26.11.2014

Francie, Španělsko

Letošní podzim jsem se poprvé musela odloučit od Dorjee na dlouhé 3 týdny kvůli měsíčnímu pracovnímu pobytu ve Francii. Ale všechno zlé je k něčemu dobré a já si uvědomila například, jak moc jsou jakékoliv vycházky do přírody bez těch našich čtvernožců jaksi prázdné. No a na konci pobytu přivezl můj přítel Dorjee za mnou a to bylo překvapení, když po 1800km najednou našla zase paničku! A po týdnu jsme se vydali všichni na 3 týdenní cestování. Španělsko, Andora a Francie všude bylo táák krásně!!

Zamilovali jsme se do Pyrenejí, nad kterými neustále kroužili majestátní orly (až jsem se bála, když kroužili těsně nad námi). Ve španělsku jsme obdivovali hluboké kaňony a rozsáhlou krajinu bez lidí a vesnic, jak vystřiženou z westernového filmu.

obrázek

obrázek

V Andoře jsme krom obchodů s levným alkoholem apod. (nemají daň) objevili i krásnou Andorskou přírodu, která v těchto podzimních dnech měla úžasné barvy.

obrázek

Pak jsme zamířili zpět do Francie - neodolali jsme lákadlu v podobě moře a vykoupali se (kupodivu jsme nebyli jediní ale i tak byly pláže krásně opuštěné). A zbytek dní jsme strávili lezením v údolí řeky Tarnu a Jontu. Obě řeky jsou neuvěřitelné barvy, s hlubokými tůněmi. V létě je řeka plná vodáků, na podzim tu byl klid, akorát k tomu koupání jsme se nějak neodhodlali :-). Lezení bylo krásné a nad hlavou nám pro lepší pocit bezpečí kroužili supy (asi nám naznačovali, že by rádi něco k snědku a že bychom třeba mohli spadnout).

Více fotek:France, Spain 2014

obrázek

obrázek

Rok 2014

29.7.2014

Makedonie

První červencový týden jsme se opět vydali na Balkán, tentokráte do Makedonie. Je to krásná země s oním "exotickým" nádechem mešit, jak už to na balkán bývá. Zdolali jsme i nejvyšší vrchol Makedonie (a současně Albánie) Golem Korab 2764 m.n.m.

obrázek

Potkali jsme také spoustu pejsků, kteří byli ti správní šarplaninští ovčáci v horách Šarplaniny, užili si koupání v krásných jezerech a taky trochu té kultury :-). Lidé byli vesměs přátelští, usměvaví a nebyl problém se domluvit českomakedonsky.Jen ve velkém městě Tetovo, blízko hranic s Kosovem nás trochu překvapila místní prokosovská a protimakedonská nálada a strach místních lidí (muslimů) z prodeje alkoholu (včetně vína a piva) na veřejnosti - nebyl k sehnání a pár zlých pohledů jsme taky schytali. Více foto :Makedonie

obrázek

obrázek

25.7.2014

Apeniny

Na jarní volna jsme se vydali poznávát krásy Apeninských alp a musím uznat, že krásné opravdu jsou, jen to počasí se nám mohlo vydařit lépe. Bohužel nám většinu dní propršelo, v horách spíše prosněžilo, což bylo na toto období velmi nezvyklé a i Italové z toho byli vcelku vyděšení.

obrázek

Pokusili jsme se zdolat také nejvyšší vrchol Apenin, jelikož jsem zimní vybavení měla jen já, dali jsme si s Dorjee mé oblíbené psí sólo, strach z lavin nás ale nakonec přinutil obrátit se cca 200 výškových metrů pod vrcholem.

obrázek

Každopádně další vrchol už jsme zdárně zdolali a ke konci si užili i trochu sluníčka :-) Více foto :Apeniny

obrázek

Uchovnění

24.1.2014

Ádí se stal chovným jedincem!!!

Na podzim jsme zavítali do Prahy na výstavu absolvovat popisnou přehlídku. Splnil tak poslední podmínku pro zařazení do chovu DNA testy: CCL + PPL free, dysplazie HD A/A.

obrázek

Dorjee se zkusila také projít po výstavním kruhu, přesto že její srst po náročném létě nestihla dorůst. Dostala známku V4, ovšem paní rozhodčí mě velmi potěšila milým posudkem i komentářem.m Prý máme dopěstovat srst a budeme vyhrávat, jelikož je naprosto dokonalý tibeťák se skvělou figurou, pohybem, osvalením i strukturou srsti :-)

Jen netuším, jak to dopěstování zvládneme...Silvestra jsme s Dorjee oslavili vysoko v horách Totes Gebirge a stálo to za to!! (Ádi byl s rodiči v Beskydech) Pro mě to byl jeden z nejsilnějších zážitků, když jsem se sama vydala na okolní vrcholy a sdílela krásu opuštěných divokých zimních hor se svým psem. Všude jen sníh, nepřátelská a přesto tak přátelská krajina, divoký vítr a společná touha dobýt vrchol, já s mačkama a Dorjee se svou šikovností:-). Více foto :Totes Gebirge in winter

obrázek

V létě jsme zvládli ještě procestovat spoustu dalších míst (Albánie, Itálie, Francie), Dorjee si dokonce vyzkoušela i canyoning, což je sport při kterém jdete po potoce dolů, občas skáčete a občas slaňujete. No hlavně jsme hoodně hodně cestovali a tak bude Dorjee zřejmě jedna z nejcestovatělejších tibeťáků. Všehovšudy byla v 16 jiných zemích(a tím myslím, že zde ťapala packama na výletě, nikoliv průjezd), a to Albánie, Bosna a Herzegovina, Černá Hora, Francie, Chorvatsko, Itálie, Polsko, Maďarsko, Makedonie, Monako, Ňemecko, Rakousko, Řecko,Slovinsko, Slovensko a Švýcarsko. Áda trochu pokulhává za ní s asi 12 zeměmi :-)

obrázekobrázek

Albánie je krásná země, která mi učarovala a rozhodně mám v plánu se sem jednou vrátit. Hory jsou zde divoké a opuštěné, potoky a řeky plné ryb, krásné kaňony, moře i památky, no dobrodružná zem jak má být. Jen ty odpadky jsou hrozné,takhle vypadala pláž:

obrázek

Více fotek zde: Albánie

Každopádně jsme si to my i psiska užili, z pejsků se stali i správní vodní psy. Lide je okukovali, někteří s nevolí, někteří s nadšením. Hlavně děti je milovali, domácí mazlíčci tam moc neexisstují(psů hlídacíh a potulných je tam dost) a tak byli nadšení, že mohou hladit chlupaté hodné pejsky.

obrázekobrázek

S Dorjee jsme navšívili Italii a Francii, no a jelikož se věnuji canyoningu a jeden canyon podle popisu vypadal jako lehký pro děti a tedy případně pro pejsky, tak jsme to zkusili a Dorjee je zřejmě první tibeťák (a možná i pes), který tento sport zkusil. Nebylo to zas tak složité, čekalo ji několik proplavání tůní, pár skoků a jedna skluzavka překonaná pomocí páníčků a jedno slanění na břiše paničky.

obrázek

Podzim

10. prosinec 2012

Uběhlo spoustu času, začal nám padat sníh a jelikož mě chytila angína, mám opět čas aktualizovat stránky. Je toho spoustu...

Beskydy

obrázek

Jelikož mi došly PP (po dlouhé nekonečné době, snad 5 měsícu), využiliy jsme této příležitosti a navštívily jsme některé naše prcky.

Setkali jsme se v Brně na Kraví hoře s Alti. Holky se poznaly a měli ze sebe ohromnou radost. Vypadají vedle sebe jako dokonalé kopie ;-)

Altyn tagh in new home + nové fotky ze společného setkání!

obrázek

Dále jsme se vydali na výlet za Amni - Mači (nebo prý když zlobí - Mačeta), a aby nás bylo víc, krom Ádího jsme vzali i fenku Terezku od mé kamarádky. Vlak do Hradce, kde Mači bydlí, tak byl plný tibeťánků :-), tak jako gauč, kde nám přibyla i Mači. Jen z nás chudák byla trochu vylekaná, ale ani se jí nedivím, tolik pejsků mít na svém území ;-)

Ammně Mačhen -"Mači" in new home

obrázek

Pak jsme byli na výletě v praze a setkali se s Ambi (opět jen sami s Dorjee), ta nás málem sežrala radostí :-)

Ambiká in new home + nové fotky ze společného setkání!

V praze jsme se pak s Dorjee pocourali, pózovala kde mohla, moc se jí líbilo na vyhlídce na vyšehradě, koukala z hradeb, kam že ten šemík skočil a uchvátila i kolemjdoucí, kteří si ji fotili :-)

obrázek

Taky jsme si byli zalézt v Ádru, i s Ádím, moc se mu pískovce líbili, hlavně ten písek v kterém jde skvěle hrabat a pak vypadat jako malé čuně..Fotky z obou výletu -Praha a Adršpach

No a pak jsme se byli podívat V sasku i s naší kamarádkou Charlie.

obrázek

Léto 2012

14. srpen 2012

Štěňátka se nám úspěšně rozutekla do nových domovů a daří se jim moc dobře, děkuji novým páníkům za milé zprávy a fotečky.

Akšara in new home

Ambiká in new home

Altyn tagh in new home

Fotky štěňátek jak rostla, najdete v sekci Štěňátka.

obrázek

No a my s Dorjee a naším prvorozeným Ádím, který zůstává doma. procestovali, co se dalo :-). S Dorjee jsme se vyškrábali na naši další vysokou horu - Breithorn 4165 m!

obrázek

Ádí si zase užíval svoje první horská dobrodružství a je vskutku šikovný po mamince. Auto pojal za svůj nový domov :-D a díky tomu se naučil i čistotě, přeci jen je auto malý prostor i pro štěně na dělání loužiček a stačí vzbudit paničku a hned je venku. Poznali jsme spousty krásných míst, toulali se vysoko v horách, koupali se v divokých kaňonech a nakonec se smočili i v moři. Fotečky najdete zde: Léto 2012

Svatba

24. únor 2012

V úterý 21.2. jsme se byly podívat za ženichem. Více v sekci štěňátka.

Zároveň mi také došla konečně mezinárodně chráněná chovatelská stanice -budeme se tedy jmenovat Kaba Khyi což v překladu znamená sněžný pes, no já myslím, že je to vcelku výstižné :-)

Popisná přehlídka :-)

4. únor 2012

Tak jsme úspěšně absolvovali popisnou přehlídku :-)


obrázek

Dog tree climbing :-)

14. leden 2012

Jednoho nde jsme se s Dorjee vydaly na procházku. Vzali jsme sebou pár pamlsků, tenisák, talíř co dostala k Vánocům a taky foťák. Chtěla jsem nafotit pár pěkných foteček, ale vůbec jsem nečekala co z toho s tím mým malým lezcem nakonec bude. Přišli jsme k rybníku, v duchu si říkam,tady je spousta krásných stromů a hop! Dorjee už byla na první nízké větvi a koukala jak by mohla vylézt výš. A pak že mimoslovní spojení mezi psem a člověkem nefunguje :-) Mno a co z toho vzniklo můžete ohodnotit koneckonců sami.

obrázek

Facebook, dog tree climbing

anebo

Stromolezení s tibetským teriérem

Podzimní procházka

12. prosinec 2011

Dneska jsme se konečně byli s paničkou zase po dlouhé době pořádně projít. Panička pořád jen sedí u té divné krabice a né a né se od ní hnout. A dokola říká, vydrž Dorjee hned půjdeme, ještě tady něco vyřídím a hned jdeme. Pak sedne zas k té hnusné krabici (panička si právem myslí, že ji nenávidím, však taky, když sem byla malá, rozkousala sem jí aspoň 4 myši!)a půl hodiny ťuká do klávesnice. Ale prej je to i kvůli mě. Abych mohla mít papírová štěňátka...čemuž už vůbec nerozumím. Jaká papírová?! Štěňátka jsou přeci buď z masa a kostí jako já, anebo z plyše. Ale o papírovejch jsem teda ještě neslyšela.
Nakonec jsme vyrazili a byla to fajná procházka. Potkali jsme nádherného tibetského dogáka. Jednou si prý takového pořídíme do naší smečky, no to by bylo něco! Mě se moc líbil, panička o mě říká, že prý mám slabost pro velké psy. Jen jak je velkej tak by určitě snědl všechno jídlo a na mě by nic nezbylo. No to teda! Pak nás čekal výšlap na rozhlednu na Babím lomu. To byla teprve ta správná zábava. Než panička stihla dosupět pod rozhlednu, podařilo se mě najít vchod dovnitř a už jsem byla na vršku. A ten výhled...K tomu jsem dostala pochvalu od paničky. Kdysi sem se prý jako malá bála točitých schodů vedoucích nahoru (takový kec) a dnes jsem tam jako první. Pak mi panička slíbila, že musíme někam na vršky chodit častěji i v zimě. No to jsem zvědavá jestli to dodrží. Haf, konec mého reportu.